CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Taneční kurzy flamenca

Kurz tance – technika a choreografie

Kurz tance – technika a choreografie

Zimní kurzy flamenca 2024

V zimním trimestru 2024, který obsahuje 12 lekcí, se naučíte tyto styly flamenkových tanců:

Úplní Začátečníci - Tangos     

Začátečníci se znalostmi  -  Alegrías  

Mírně pokročilí  -   Fandango  

Středně pokročilí Soleá por bulerías   

Pokročilí   -   Taranto

Mantón  ǀ Středně pokročilí a Pokročilí ǀ   -  Caňa   

Bata de cola  ǀ Středně pokročilí a Pokročilí ǀ -  Cantiňas 

Přihlásit se

Průběh kurzu

Věděli jste, že ve flamencu (v té jeho autentické podobě s živou hudbou) v každé části tance se vystřídá “hlavní hrdina”, kterého následují další účastníky. Občas vede zpěvák, na chvíli se o slovo přihlásí kytarista, pak iniciativu převezme tanečník.
Na podobném principu je postavena výuka ve Flamenkerii. Trimestr se dá rozdělit na tři etapy s krásnou třešničkou na závěr. 

Pro představu můžete zkouknout video nebo přečíst text níže na stránce.

 

1. etapa. Inspirace.

Tady je hlavní lektorka nebo lektor, který přijede ze Španělska a působí jako umělecký vedoucí této sezóny.
Přiveze své choreografie a cvičení, svůj osobitý přístup k výuce a hlavně hromadu motivace do naší další práce.
Španělský temperament inspiruje k pozitivnímu a uvolněnému naladění. Spolu s nim vychutnáváte si čas strávený tancem plnými doušky, jak to mají ve zvyku sami Španělé.

2. etapa. Zvnitřnění.

V druhé fázi přebírám studenty do svých rukou já, ředitelka Flamenkerie Elena Gordon, a zahajujeme proces "zvnitřnění" čili cestu k tomu, aby z cizích kroků stal nástroj k vyjádření vlastního nitra.
V této části kurzu s vámi procvičím techniku a krok za krokem propracujeme choreografii. Mým úkolem je vás dovést k tomu, aby jste byli schopni tančit sami a nebyli odkázáni na pouhé "opisování z tabule".

3. etapa. Exprese.

V momentě, kdy kroky jsou nacvičeny, věnujeme se prožitkové stránce. A vy začínáte být tou nejdůležitější osobou. Při hledání výrazu a emocí se meze kreativitě nekladou. Čerpáme inspiraci v projevu špičkových tanečníků. Používáme asociace. Vyprávíme příběhy. Děláme flamenkové battly. Vyjadřujeme emoce. A skrze tělesnou řeč sdílíme pocity, které nejde definovat slovy.

Závěr. Vystoupení.

Naše cesta vyvrcholí večerem, kterému mezi sebou říkáme fiesta. Je to společné vystoupení studentů všech kurzů, kde se vzájemně inspirujeme a sdílíme nadšení pro flamenco.

Zkušební hodina za pouhých 150 Kč!

Novým zájemcům nabízíme možnost taneční kurzy si předem nezávazně vyzkoušet. První zkušební hodina bude pro vás za pouhých 150 Kč.
Navštivte nás a nejen že si vyzkoušíte, na jaké úrovni pokročilosti jste, ale také zjistíte, jak naše taneční kurzy probíhají a v jakém prostředí se výuka odehrává.

Rezervovat

Vhodné oblečení

Oblečení

Oblečení by vám mělo být především pohodlné. Je na Vás, zvolíte-li pružné kalhoty, které nebrání pohybu, rozšířenou dlouhou sukni nebo legíny a kratší sukénku.

Obuv pro začátečníky

Pokud začínáte, nemusíte si hned kupovat speciální obuv na flamenco. Budou vám stačit boty na širokém a stabilním podpatku (4 až 6 cm) s uzavřenou špičkou a patou.  Bylo by dobré, aby boty měly pásek přes nárt.

Obuv pro pokročilé

Pokud chcete navštěvovat pokročilejší úroveň, stojí za to si pořídit speciální boty na flamenco (pokud možno španělské výroby). V Praze se dá koupit v obchodě Flamenkin (Korunní 35).

 

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.


Zpĕt