CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

María CárdenasMaría Cárdenas vede v akademii Flamenkeria kurzy v podzimním trimestru 2014.

Tato mladá talentovaná lektorka se narodila přímo v kolébce flamenka – v Seville, kde nasbírala velké zkušenosti v nejlepších flamenkových školách.
Své první krůčky ve flamenku udělala v proslulé škole Matilde Coral. Od svých 14 let navštěvovala kurzy ve škole ADOS Ángela Atienzy a v akademii Manuela Betanzose, kde se učila u takových umělců jako Rafael Campallo, Adela Campallo, Isabel Bayon,  Andrés Peña, Pilar Ogalla, Mercedes Ruiz, Concha Vargas, Pilar Ortega.

Aby si rozšířila a zdokonalila svůj taneční projev, navštěvovala kurzy pod vedením špičkových tanečníků jako jsou Rafaela Carrasco, Rocio Molina a Farruquito.
První profesionální jevištní zkušenosti sbírala jako tanečnice v představeních ve slavném divadle Teatro Villamarta v Jerezu. Následně působila  na prknech různých tablao. Od roku 2007 vede kurzy flamenka v Seville a příležitostně i v jiných zemích (Jižní Amerika, Japonsko, Německo).

María o výuce flamenka:
„Moc se mi líbí ten přátelský vztah, který se vytváří mezi lektorem a studenty, když na hodinách společně něco zvládneme. S radostí sleduju pokroky svých studentů a ráda podporuju jejich zájem o flamenco.“
„Když jsem začala flamenco vyučovat, pochopila jsem, jak moc miluju tenhle tanec – barvitý, plný odstínů a vášně. Jsem nadšená z toho, že mám příležitost flamenco vyučovat i v Praze a sdílet to, co jsem se během let naučila.“

          

Další fotky Maríi v rubrice GalerieZpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.