CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Isabel MuñozDiplomovaná lektorka flamenka a španělského tance ze Sevilly. Kurzy pod vedením Isabel Muñoz startují 11. září  2023.

Isabel Muñoz se narodila ve španělské Seville a vystudovala tamní taneční konzervatoř. Její taneční výraz ztělesňuje to nejlepší, co nabízí sevillská flamenková škola – propojení smyslnosti a ladnosti pohybů s vybroušenou technikou dupání (zapateo). Isabelina elegance a mistrovský taneční um vynikají především při tanci s typickými flamenkovými doplňky jako je vějíř, mantón a bata de cola (vlečka).

Dokonalou techniku a procítěný projev Isabelina tance ocenila porota soutěže, kterou pořádá andaluská federace flamenkových asociací (La Federación de Entidades Flamencas). Isabel Muñoz se totiž stala vítězkou 19. ročníku tohoto tanečního klání.

Svou uměleckou kariéru Isabel  ráda doplňuje výukou flamenkového tance. V roce 2011 úspěšně absolvovala Madridskou konzervatoř v oboru Pedagogika tance se specializací na flamenko. Na Univerzitě v Seville získala magisterský titul v oboru tělesná výchova. V současné době vyučuje kurzy flamenka pro děti i dospělé na taneční škole Ysabia, kterou založila spolu se svým kolegou Álvarem Sarabia.

Isabel Muñoz je velice všestranná, kromě tanečních vystoupení a výuky flamenka se také věnuje vědecké činnosti. Zabývá se výukou flamenka pro sluchově postižené a také zkoumá pozitivní vliv flamenca na život seniorů. Výsledky svého bádání prezentuje na mezinárodních konferencích.Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.