CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

María PardoKurzy pod vedením Maríi Pardo startují 16. září  2019.

María Pardo pochází z Cádizu, jehož obyvatele mají pověst lidí veselých, vtipných, z přirozeností přátelských i společenských a stále dobře naladěných.
María je v tomhle ohledu Cádizankou každým coulem. Technice a pilování prvků se sice nevyhnete, ale věřte tomu, že v jejích hodinách se při tom hodně nasmějete a pobavíte a budete odcházet nabité pozitivní energií.

María Pardo se narodila v Cádizu do hudebnické rodiny.  Své pohybové nadání začala rozvíjet od svých pěti let.  Její počátky jsou spojeny s taneční školou lektorky Pacy Briceño, kde María studovala balet, španělský klasický a stylový tanec  (danza española) a flamenco.

Po absolvování cádizské taneční konzervatoře María rozhodla rozšířit a zdokonalit si svůj taneční projev, a proto odjela do Madridu učit se flamencu na renomované škole Amor de Dios. Během studia byla vybrána spolu s dalšími nadějnými tanečníky k účasti na speciálním projektu prezentujícím mladou flamenkovou  generaci a měla tu čest vystupovat v proslulém madridském tablau (od slova tabla – deska, na které se tančí flamenco) Casa Patas.

Své taneční vzdělání doplnila studiem pedagogiky na Cádizské univerzitě a od té doby vedle umělecké činnosti se věnuje také výuce flamenca pro děti a dospělé.
Flamenco se stalo jejím posláním a zaměřuje se proto i na popularizaci flamenca a je tak tvůrkyní mnoha projektů, se kterými prezentovala tento taneční styl na různých festivalech ve Španělsku a v zahraničí.

V roce 2015 María  Pardo obdržela cenu prestižní mezinárodní soutěže, pořádané flamenkovým centrem “La Perla de Cadiz”, a následně získala angažmá v tomhle legendárním podniku.

Podívat se na vystoupení Maríi můžete v rubrice Galerie

      

Další fotky zdeZpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.