CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Sara RamosTanečnice a lektorka flamenka a španělského tance z Madridu. Od září 2017 Sara Ramos vede v akademii flamenca Flamenkeria pravidelné kurzy.

Španělská tanečnice Sara Ramos se narodila v Madridu. V roce 1998 absolvovala Královskou taneční a hudební konzervatoř, kde prostudovala klasický tanec, bolero, clasico español. Flamenku se učila u takových mistrů jako La China, Inmaculada Ortega, Antonio Reyes, Carmela Greco, Manuel Liñán, La Truco, Manuel Reyes.

Svou uměleckou dráhu začíná v souboru Antonia Alonso. V roce 2000 se prezentuje na turné po Italie se souborem Companía de Antonio Reyes. Jako tanečnice účinkuje v televizních programech kanálu TVE 1. Později se začleňuje do souboru Ballet Flamenco de Madrid, s nímž podniká turné do Colombie, Mexika, Portugalska, Egipta a dalších zemí.

Kromě vlastního vystupování začíná Sara poskytovat kurzy flamenca a španělského tance. V roce 2006 je angažována pro představení v souboru významného choreografa Luisillo, následníka povestné Carmen Amaya, s kterým odjíždí na turné do Řecka. V 2007 Sara se stavá finalistkou soutěže scénického umění v Alcobendas a Divadelní soutěže v Madridu.

V roce 2012 Sara se zúčastnila projektu  Don Quijote známého choreografa Javierra Latorre, následně se prezentovala po boku slavné dvojice Inmaculady a Dominga Ortegových. V posledních letech Sara Ramos spolupracuje se souborem Compañia Flamenca Raquel Novellón s nímž hostuje s představením Eterno, vede taneční kurzy v Madridu a vyučuje v zahraničí.

Sympatická a usměvavá lektorka Sara Ramos přirozeně předává nadšení pro flamenco i svým studentům. Zde se můžete podívat na sařino prezentační video.

             Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.