CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Blanca PerdiguerAkademie Flamenkeria Vás s radostí informuje, že již posedmé nás navštíví naše oblíbená sevillská lektorka Blanca Perdiguer a povede ve Flamenkerii kurzy od 9. dubna 2018.

Blanca Perdiguer absolvovala taneční a hudební konzervatoř Valensie, kde prostudovala klasický balet, clasico español a flamenco. Pak se přestěhovala do kolébky flamenca – Andalusie, kde se učila v Jerezu u takových mistrů jako Fernando Galán, La Chiqui de Jerez, Angelita Gómez, Maria del Mar Moreno.
Aby rozšířit a zdokonalit si svůj taneční projev navštěvovala kurzy pod vedením proslulých tanečníků Manuela Liñana, Adely Compallo, Marca Florese, Pilar Ogalla, Rafaely Carrasco, Belén Maya, Olgi Pericet, Ángela Muñoza.

Svou uměleckou dráhu Blanca Perdiguer začínala v baletním souboru Loly Ramos. Nasledující dva roky byla členkou souboru známé tanečnice La Chiqui de Jerez.
Později se začleňuje do souboru «El Cuadro Flamenco» Laury Pirri, s nímž vystupovala v Madridě a Barceloně a hostovala na scénách různých tablaů po celém Španělsku.  V roce 2009 se prezentovala na turné po Slovenii, Chorvatsku a Srbsku se souborem «The Flamencos”.

Od roku 2005 kromě vlastního vystupování začíná Blanca Perdiguer poskytovat kurzy flamenca a španělského klasického tance v Jerezu.
O několik let později začiná vyučovat i v zahraničí. Jako hostující profesorka byla pozvána do Turecka, Ruska a Francie.
V posledních letech Blanca působí v Seville. Realizuje projekty v spolupráci s různými soubory, vede taneční kurzy v sevillské škole Flamenqueria Sevilla.

Blanca  navštěvuje Česko od roku 2011. Za tuhle dobu se zúčastnila jako lektorka festivalu Iberica v Brně, Týdnu hispánské kultury v Plzni a byla předsedkyní poroty soutěže Flamencopa. Kromě pravidelných kurzů v Praze předávala taneční dovednosti během workshopů v Plzni, Brně, Českých Budějovicích a v Pardubicích. V roce 2016 spolu s Virginií Delgado a světovou hvězdou La Lupi s úspěchem představila projekt "Pasajes" v pražském divadle ABC.

Podívat se na tanec Blanky Perdiguer můžete v rubrice Galerie

               Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.