CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Iasonas DamianosTanečník, choreograf a lektor flamenkového tance a teorie začal svou flamenkovou formaci ve flamenkové škole Arroyo Nuevo v Aténách, kde navštěvoval kurzy pod vedením proslulých španělských mistrů flamenca, jako jsou Juana Amaya, Joaquín Grillo, Rafael Campallo a Rafaela Carrasco.

Flamenkové umění ho natolik zaujalo, že kvůli němu zanechal kariéru v Národním Baletu v Aténách a přestěhoval se do Sevilly.
V Sevile studoval u velkých lektorů  flamenca až se stal nejpreferovanějším studentem Andrésa Marína, který ho začlenil do svého tanečního souboru.

Iasonas kombinuje taneční inovace s velkou úctou k tradicím flamenca. Byl oceněn flamenkovým mistrem Andrésem Marínem jako „jeden z mála mladých umělců, který dokonale ovládá znalost starých původních forem zpěvů a tanců.“

Kromě vystoupení s Compañíou Andrésa Marína se podílel Iasonas v Seville na tvorbě a interpretaci několika produkcí jako představení „Hombre a Hombre“ či „Desnudes“.

Je zakladatelem skupiny MuDANZA Compaňía Flamenca, spojijící sevillské hudebníky, kteří představují unikátní interpretaci flamenca jako avantgardního umění, které je ale zakořeněno na znalosti a základech původního lidového flamenca.

Poslední originální představení skupiny MuDANZA „IV“, ve kterém spojují znalosti z různých form umění, sklízí velké úspěchy jako například na Mezinárodním Flamenco  Festivalu v Moskvě v listopadu 2011.

V Praze povede Iasonas Damianos intenzivní víkendový seminář v naší akademii a spolu s MuDANZA Compaňía Flamenca představí pražskému publiku 24.6. v 19:00 v Divadle U HASIČŮ originální představení „IV“.

Vstupenky v hodnotě 680,-Kč jsou k dispozici v předprodeji v pokladně Divadla U Hasičů, Římská 45, Praha 2, Vinohrady, tel. 222518716 a také v síti TICKETPRO.

            Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.