CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Elena BarajasElena Barajs vede v akademii Flamenkeria kurzy v zimním trimestru 2018.

Taneční kvalifikaci získávala od základní školy, začinala od klasického baletu, vystudovala clásico español, ale největší její vášní stalo flamenco. Zdokonalovala se v technice a tanečním projevu v renomované madridské flamenkové škole Amor de Dios u Marií Juncal, Conchy Jareño, Marca Floresa, Pepy Moliny, Manuela Reyesa y Alfonsa Losa. Získávala další taneční zkušenosti s hostujícími choreografy, jako el Pipa, José Manuel Huertas, Rafaela Carrasco a dalšími.
Momentalně  dělí svůj čas mezi Sevillou a Granadou, kde vystupuje v různých tablaech.

Svou taneční kariéru začala Elena Barajas v tanečním souboru Ballet Flamenco de Madrid, vystupovala v různých tablao (Corral de la Pacheca, Torres Bermejas, Sala Barco atd.), jako členka divadelních aneb tanečních souboru hostovala v Německu, Itálii, Japonsku a Číně. Účinkovala se souborem Ballet de Paco Mora v představení Krvavá svatba v madridském divadle Alcázar.

Od roku 2006 Elena vyučuje flamenco v kurzech pro dospělé a děti jak ve Španělsku, tak i v zahraničí. S naší školou spolupracuje od roku 2012. Za tuhle dobu se ukázala jako pečlivá lektorka a nápaditá  choreografka. Její choreografie několikrát přinesly studentkám naší akademie vítězství nebo stříbrnou medaili v taneční soutěži Flamencopa.

Na video záznam z vystoupení Eleny Barajas se můžete podívat v rubrice Galerie.

              Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.