CZ
PL
KurzySeminářeLektoři
Flamenkeria - Úvod

Flamenco s lektory ze Španělska

Marco de AnaMarco de Ana začíná se studiem flamenca v akademii Jose Galvána v Sevilli. Získané znalosti si poté zdokonaluje u choreografa a profesora Maria Mayi, paralelně se věnuje klasickému baletu pod vedením Susany Rodriguez.

Od raného mládí působí ve flamenkových tablaech včetně nejznámějších El Arenal (Sevilla), Las Carboneras (Madrid) a El Cordobes (Barcelona). Několikrát uskutečňuje turné po Japonsku sólově nebo ve spolupráci s Mercedes Amaya (neteří pověstné Carmen Amayi), prezentoval se na jevištích v Rakousku, Turecku, Canadě, Spojených Státech a Jižní Americe.

Kromě tvoření choreografií pro vlastní soubor Marco de Ana aktivně spolupracuje se předními flamenkovými umělci.Byl například povolán Israelem Galvanem a jeho sestrou Pastorou ke spolupráci jako tanečník a choreograf v různých projektech, prezentovaných na Bienal de Flamenco de Sevilla v letech 2002, 2006 a 2008.
K jeho nejnovějším dílům patří choreografie Hay fuego en tus ojos, které sestavil pro vynikající uměleckou dvojici Joaquina Grilo a Rosario Toledo. Představení mělo velice úspěšnou prezentaci na Festivalu v Jerezu v roce 2011.

Kromě umělecké tvorby se Marco de Ana od roku 1994 věnuje výuce flamenca. Je vyhledávaným lektorem jak ve Španělsku, kde vyučuje v Seville a Granadě, tak i v zahraničí, kde uskutečnil pravidelné kurzy a semináře v Tokiu, Istanbulu, Seoulu, Novém Yorku, Montrealu, Buenos Airesu a ve Vídni.
Také už několikrát zavítal s intenzivními kurzy do Česka a výuka v podání toho zkušeného lektora nadchla milovníky flamenca jak v Olomouci, tak i v Praze.Zpĕt

Máte rádi flamenco? Doporučte jej svým známým.